RN73H2BTTD2003F10
RN73H2BTTD2003F10
Part Number :
RN73H2BTTD2003F10
Description :
RES 200K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet :
RN73H2BTTD2003F10.pdf
Delivery Services :
RN73H2BTTD2003F10
Comments
    RN73H2BTTD2003F10 Specifications
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Resistance:
    200 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±10ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    0.028 (0.70mm)