RN73H2ATTD12R3D50
RN73H2ATTD12R3D50
Part Number :
RN73H2ATTD12R3D50
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Description :
RES 12.3 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet :
RN73H2ATTD12R3D50.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
RN73H2ATTD12R3D50
Comments
    RN73H2ATTD12R3D50 Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    RN73H
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    12.3 Ohms
    Tolerance:
    ±0.5%
    Power(Watts):
    0.125W, 1/8W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    0.024 (0.60mm)