RN732ATTD8760D25
RN732ATTD8760D25
Part Number :
RN732ATTD8760D25
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Description :
RES 876 OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet :
RN732ATTD8760D25.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
RN732ATTD8760D25
Comments
    RN732ATTD8760D25 Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    RN73
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Resistance:
    876 Ohms
    Tolerance:
    ±0.5%
    Power(Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Moisture Resistant
    TemperatureCoefficient:
    ±25ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    0.024 (0.60mm)