RN732ATTD5903D50
RN732ATTD5903D50
Part Number :
RN732ATTD5903D50
Description :
RES 590K OHM 0.5% 1/10W 0805
Datasheet :
RN732ATTD5903D50.pdf
Delivery Services :
RN732ATTD5903D50
Comments
    RN732ATTD5903D50 Specifications
    Resistance:
    590 kOhms
    Tolerance:
    ±0.5%
    Power(Watts):
    0.1W, 1/10W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    0.024 (0.60mm)