RG2012P-3402-B-T5
RG2012P-3402-B-T5
Part Number :
RG2012P-3402-B-T5
Manufacturer :
Susumu
Description :
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet :
RG2012P-3402-B-T5.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
RG2012P-3402-B-T5
Comments
    RG2012P-3402-B-T5 Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    RG
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    34 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    0.125W, 1/8W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    TemperatureCoefficient:
    ±25ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    0.020 (0.50mm)