RF18N3R0A500CT
RF18N3R0A500CT
Part Number :
RF18N3R0A500CT
Description :
MLCC 3PF 50V NPO 0603
Datasheet :
RF18N3R0A500CT.pdf
Delivery Services :
RF18N3R0A500CT
Comments
    RF18N3R0A500CT Specifications
    Capacitance:
    3 pF
    Tolerance:
    ±0.05pF
    Voltage-Rated:
    50V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.034 (0.87mm)