RF15N1R5B101CT
RF15N1R5B101CT
Part Number :
RF15N1R5B101CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 1.5PF 100V NPO 0402
Datasheet :
RF15N1R5B101CT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
RF15N1R5B101CT
Comments
    RF15N1R5B101CT Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    RF
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    1.5 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.022 (0.55mm)