RF15N1R2B250CT
RF15N1R2B250CT
Part Number :
RF15N1R2B250CT
Description :
MLCC 1.2PF 25V NPO 0402
Datasheet :
RF15N1R2B250CT.pdf
Delivery Services :
RF15N1R2B250CT
Comments
    RF15N1R2B250CT Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Capacitance:
    1.2 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage-Rated:
    25V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.022 (0.55mm)