RF03N5R6C250CT
RF03N5R6C250CT
Part Number :
RF03N5R6C250CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 5.6PF 25V NPO 0201
Datasheet :
RF03N5R6C250CT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
RF03N5R6C250CT
Comments
    RF03N5R6C250CT Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    RF
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    5.6 pF
    Tolerance:
    ±0.25pF
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.013 (0.33mm)