REC7.5-4805SRW/H1/A/M/SMD-R
REC7.5-4805SRW/H1/A/M/SMD-R
Part Number :
REC7.5-4805SRW/H1/A/M/SMD-R
Description :
DC DC CONVERTER 5V 8W
Datasheet :
REC7.5-4805SRW/H1/A/M/SMD-R.pdf
Delivery Services :
REC7.5-4805SRW/H1/A/M/SMD-R
Comments
    REC7.5-4805SRW/H1/A/M/SMD-R Specifications
    Package/Case:
    24-SMD Module, 18 Leads
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
    Voltage-Input(Min):
    36V
    Voltage-Input(Max):
    72V
    Voltage-Output1:
    5V
    Current-Output(Max):
    1.5A
    Power(Watts):
    8 W
    Voltage-Isolation:
    1 kV
    Features:
    SCP
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 71°C
    Efficiency:
    82%
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1.26 L x 0.78 W x 0.44 H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)