REC7.5-1215SRW/H2/A/M/CTRL
REC7.5-1215SRW/H2/A/M/CTRL
Part Number :
REC7.5-1215SRW/H2/A/M/CTRL
Description :
DC DC CONVERTER 15V 8W
Datasheet :
REC7.5-1215SRW/H2/A/M/CTRL.pdf
Delivery Services :
REC7.5-1215SRW/H2/A/M/CTRL
Comments
    REC7.5-1215SRW/H2/A/M/CTRL Specifications
    Series:
    ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
    Voltage-Input(Min):
    9V
    Voltage-Input(Max):
    18V
    Voltage-Output1:
    15V
    Current-Output(Max):
    500mA
    Power(Watts):
    8 W
    Voltage-Isolation:
    2 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 71°C
    Efficiency:
    86%
    Size/Dimension:
    1.26 L x 0.80 W x 0.41 H (32.0mm x 20.3mm x 10.5mm)