REC5-123.3SRW/H2/A/M/SMD
REC5-123.3SRW/H2/A/M/SMD
Part Number :
REC5-123.3SRW/H2/A/M/SMD
Description :
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Datasheet :
REC5-123.3SRW/H2/A/M/SMD.pdf
Delivery Services :
REC5-123.3SRW/H2/A/M/SMD
Comments
    REC5-123.3SRW/H2/A/M/SMD Specifications
    Package/Case:
    24-SMD Module, 18 Leads
    Packaging:
    Tube
    Series:
    ECONOLINE REC5 (5W)
    Voltage-Input(Min):
    9V
    Voltage-Input(Max):
    18V
    Voltage-Output1:
    3.3V
    Current-Output(Max):
    1A
    Power(Watts):
    5 W
    Voltage-Isolation:
    2 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    SCP
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 75°C
    Efficiency:
    77%
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1.26 L x 0.78 W x 0.44 H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)