REC3.5-4812DRW/R8/A/X1
REC3.5-4812DRW/R8/A/X1
Part Number :
REC3.5-4812DRW/R8/A/X1
Description :
DC DC CONVERTER +/-12V 3.5W
Datasheet :
REC3.5-4812DRW/R8/A/X1.pdf
Delivery Services :
REC3.5-4812DRW/R8/A/X1
Comments
    REC3.5-4812DRW/R8/A/X1 Specifications
    Package/Case:
    24-DIP Module, 6 Leads
    Series:
    ECONOLINE REC3.5/R (3.5W)
    NumberofOutputs:
    2
    Voltage-Input(Min):
    36V
    Voltage-Input(Max):
    75V
    Voltage-Output1:
    12V
    Voltage-Output2:
    -12V
    Current-Output(Max):
    145mA, 145mA
    Power(Watts):
    3.5 W
    Voltage-Isolation:
    8 kV
    Applications:
    ITE (Commercial), Medical
    Features:
    SCP, UVLO
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    83%
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)