REC3-483.3SRW/H/B/M/SMD
REC3-483.3SRW/H/B/M/SMD
Part Number :
REC3-483.3SRW/H/B/M/SMD
Description :
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
Datasheet :
REC3-483.3SRW/H/B/M/SMD.pdf
Delivery Services :
REC3-483.3SRW/H/B/M/SMD
Comments
    REC3-483.3SRW/H/B/M/SMD Specifications
    Package/Case:
    24-SMD Module, 18 Leads
    Packaging:
    Tube
    Series:
    ECONOLINE REC3-SRW (3W)
    Voltage-Input(Min):
    36V
    Voltage-Input(Max):
    72V
    Voltage-Output1:
    3.3V
    Current-Output(Max):
    900mA
    Power(Watts):
    3 W
    Voltage-Isolation:
    1.6 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    76%
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1.26 L x 0.78 W x 0.44 H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)