REC3-483.3SRW/H4/A/M
REC3-483.3SRW/H4/A/M
Part Number :
REC3-483.3SRW/H4/A/M
Description :
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
Datasheet :
REC3-483.3SRW/H4/A/M.pdf
Delivery Services :
REC3-483.3SRW/H4/A/M
Comments
    REC3-483.3SRW/H4/A/M Specifications
    Package/Case:
    24-DIP Module, 8 Leads
    Packaging:
    Tube
    Series:
    ECONOLINE REC3-SRW (3W)
    Voltage-Input(Min):
    36V
    Voltage-Input(Max):
    72V
    Voltage-Output1:
    3.3V
    Current-Output(Max):
    900mA
    Power(Watts):
    3 W
    Voltage-Isolation:
    4 kV
    Applications:
    ITE (Commercial), Medical
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    76%
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    1.26 L x 0.80 W x 0.40 H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)