R15P209D/P/R6.4
R15P209D/P/R6.4
Part Number :
R15P209D/P/R6.4
Description :
DC DC CONVERTER +/-9V 2W
Datasheet :
R15P209D/P/R6.4.pdf
Delivery Services :
R15P209D/P/R6.4
Comments
    R15P209D/P/R6.4 Specifications
    Series:
    ECONOLINE RxxP2xx/R (2W)
    Voltage-Input(Min):
    13.5V
    Voltage-Input(Max):
    16.5V
    Voltage-Output1:
    9V
    Voltage-Output2:
    -9V
    Current-Output(Max):
    111mA, 111mA
    Power(Watts):
    2 W
    Voltage-Isolation:
    6.4 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    87%
    Size/Dimension:
    0.77 L x 0.39 W x 0.49 H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm)