R0.25S8-2415
R0.25S8-2415
Part Number :
R0.25S8-2415
Manufacturer :
Recom Power
Description :
DC DC CONVERTER 15V 250MW
Datasheet :
R0.25S8-2415.pdf
Category :
DC DC Converters
Delivery Services :
R0.25S8-2415
Comments
    R0.25S8-2415 Specifications
    Package/Case:
    8-SMD Module
    Packaging:
    Tube
    Series:
    ECONOLINE R0.25S (0.25W)
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    NumberofOutputs:
    1
    Voltage-Input(Min):
    21.6V
    Voltage-Input(Max):
    26.4V
    Voltage-Output1:
    15V
    Voltage-Output2:
    Voltage-Output3:
    Voltage-Output4:
    Current-Output(Max):
    17mA
    Power(Watts):
    250 mW
    Voltage-Isolation:
    1 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    SCP
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 100°C
    Efficiency:
    60 ~ 70%
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.49 L x 0.42 W x 0.28 H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)