R0.25D-1512
R0.25D-1512
Part Number :
R0.25D-1512
Description :
DC DC CONVERTER +/-12V 250MW
Datasheet :
R0.25D-1512.pdf
Delivery Services :
R0.25D-1512
Comments
    R0.25D-1512 Specifications
    Series:
    ECONOLINE R0.25D (0.25W)
    Voltage-Input(Min):
    13.5V
    Voltage-Input(Max):
    16.5V
    Voltage-Output1:
    12V
    Voltage-Output2:
    -12V
    Current-Output(Max):
    10.4mA, 10.4mA
    Power(Watts):
    250 mW
    Voltage-Isolation:
    1 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 100°C
    Efficiency:
    60 ~ 70%
    Size/Dimension:
    0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)