PRSM2JT47K0
PRSM2JT47K0
Part Number :
PRSM2JT47K0
Description :
RES 47K OHM 5% 2W AXIAL
Datasheet :
PRSM2JT47K0.pdf
Delivery Services :
PRSM2JT47K0
Comments
    PRSM2JT47K0 Specifications
    Resistance:
    47 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    2W
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 235°C
    Height-Seated(Max):
    0.177 Dia x 0.433 L (4.50mm x 11.00mm)