PRNF14FTD8K66
PRNF14FTD8K66
Part Number :
PRNF14FTD8K66
Description :
RES 8.66K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet :
PRNF14FTD8K66.pdf
Delivery Services :
PRNF14FTD8K66
Comments
    PRNF14FTD8K66 Specifications
    Resistance:
    8.66 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)