PRNF14FTD750R
PRNF14FTD750R
Part Number :
PRNF14FTD750R
Description :
RES 750 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet :
PRNF14FTD750R.pdf
Delivery Services :
PRNF14FTD750R
Comments
    PRNF14FTD750R Specifications
    Resistance:
    750 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)