PRNF14FTD68R1
PRNF14FTD68R1
Part Number :
PRNF14FTD68R1
Description :
RES 68.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet :
PRNF14FTD68R1.pdf
Delivery Services :
PRNF14FTD68R1
Comments
    PRNF14FTD68R1 Specifications
    Resistance:
    68.1 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)