PM3340-331M-RC
PM3340-331M-RC
Part Number :
PM3340-331M-RC
Description :
FIXED IND 330UH 600MA 700MOHM SM
Datasheet :
PM3340-331M-RC.pdf
Delivery Services :
PM3340-331M-RC
Comments
    PM3340-331M-RC Specifications
    Series:
    PM3340
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    600 mA
    Current-Saturation(Isat):
    1.2A
    DCResistance(DCR):
    700mOhm Max
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz