PM3308-331M-RC
PM3308-331M-RC
Part Number :
PM3308-331M-RC
Manufacturer :
Bourns Inc.
Description :
FIXED IND 330UH 300MA 2.7OHM SMD
Datasheet :
PM3308-331M-RC.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
PM3308-331M-RC
Comments
    PM3308-331M-RC Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    PM3308
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    300 mA
    Current-Saturation(Isat):
    400mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    2.7Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz