PE-0402CD3N3JTG
PE-0402CD3N3JTG
Part Number :
PE-0402CD3N3JTG
Description :
FIXED IND 3.3NH 840MA 66MOHM SMD
Datasheet :
PE-0402CD3N3JTG.pdf
Delivery Services :
PE-0402CD3N3JTG
Comments
    PE-0402CD3N3JTG Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    0402CD
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Inductance:
    3.3 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    840 mA
    DCResistance(DCR):
    66mOhm Max
    Q@Freq:
    20 @ 250MHz
    Frequency-SelfResonant:
    6GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 MHz