PE-0201CC3N6STT
PE-0201CC3N6STT
Part Number :
PE-0201CC3N6STT
Manufacturer :
Pulse Electronics Network
Description :
FIXED IND 3.6NH 310MA 250MOHM SM
Datasheet :
PE-0201CC3N6STT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
PE-0201CC3N6STT
Comments
    PE-0201CC3N6STT Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    0201CC
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    3.6 nH
    Tolerance:
    ±0.3nH
    CurrentRating(Amps):
    310 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    250mOhm Max
    Q@Freq:
    5 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    6.4GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz