PCMC063T-4R7MN
PCMC063T-4R7MN
Part Number :
PCMC063T-4R7MN
Description :
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
Datasheet :
PCMC063T-4R7MN.pdf
Delivery Services :
PCMC063T-4R7MN
Comments
    PCMC063T-4R7MN Specifications
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    5.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    10A
    DCResistance(DCR):
    40mOhm Max
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz