PCMC063T-1R5MN
PCMC063T-1R5MN
Part Number :
PCMC063T-1R5MN
Description :
FIXED IND 1.5UH 9A 15 MOHM SMD
Datasheet :
PCMC063T-1R5MN.pdf
Delivery Services :
PCMC063T-1R5MN
Comments
    PCMC063T-1R5MN Specifications
    Inductance:
    1.5 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    9 A
    Current-Saturation(Isat):
    18A
    DCResistance(DCR):
    15mOhm Max
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz