PCMC063T-1R0MN
PCMC063T-1R0MN
Part Number :
PCMC063T-1R0MN
Manufacturer :
Susumu
Description :
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
Datasheet :
PCMC063T-1R0MN.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
PCMC063T-1R0MN
Comments
    PCMC063T-1R0MN Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    PCMC
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    11 A
    Current-Saturation(Isat):
    22A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    10mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz