P25LE-020S-TGF
P25LE-020S-TGF
Part Number :
P25LE-020S-TGF
Manufacturer :
3M
Description :
CONN SOCKET 20POS IDC 30AWG GOLD
Datasheet :
P25LE-020S-TGF.pdf
Category :
Rectangular Connectors - Free Hanging, Panel Mount
Delivery Services :
P25LE-020S-TGF
Comments
    P25LE-020S-TGF Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    P25LE
    ProductStatus:
    Obsolete
    ConnectorType:
    Socket
    ContactType:
    Outer Shroud Contact
    NumberofPositions:
    20
    Pitch:
    0.050 (1.27mm)
    NumberofRows:
    2
    RowSpacing:
    MountingType:
    Free Hanging (In-Line)
    FasteningType:
    Latch Lock/Eject Hooks
    CableTermination:
    IDC
    WireType:
    Ribbon Cable
    WireGauge:
    30 AWG