P1167.452NLT
P1167.452NLT
Part Number :
P1167.452NLT
Description :
FIXED IND 4.5UH 2.6A 30 MOHM SMD
Datasheet :
P1167.452NLT.pdf
Delivery Services :
P1167.452NLT
Comments
    P1167.452NLT Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    P1167NL
    ProductStatus:
    Active
    Inductance:
    4.5 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    2.6 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.9A
    DCResistance(DCR):
    30mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    40MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 130°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz