P1167.393NLT
P1167.393NLT
Part Number :
P1167.393NLT
Manufacturer :
Pulse Electronics Power
Description :
FIXED IND 39UH 1A 200 MOHM SMD
Datasheet :
P1167.393NLT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
P1167.393NLT
Comments
    P1167.393NLT Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    P1167NL
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    39 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1 A
    Current-Saturation(Isat):
    1A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    200mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    12MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 130°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz