P1167.272T
P1167.272T
Part Number :
P1167.272T
Description :
FIXED IND 2.7UH 3.5A 16 MOHM SMD
Datasheet :
P1167.272T.pdf
Delivery Services :
P1167.272T
Comments
    P1167.272T Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    P1167
    ProductStatus:
    Obsolete
    Inductance:
    2.7 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    3.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    3.5A
    DCResistance(DCR):
    16mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    40MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 130°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz