P1167.223NL
P1167.223NL
Part Number :
P1167.223NL
Manufacturer :
Pulse Electronics Power
Description :
FIXED IND 22UH 1.4A 105 MOHM SMD
Datasheet :
P1167.223NL.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
635
Delivery Services :
P1167.223NL
Comments
    P1167.223NL Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tray
    Series:
    P1167NL
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.4 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.4A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    105mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    17MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 130°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz