P0751.683T
P0751.683T
Part Number :
P0751.683T
Description :
FIXED IND 68UH 1.4A 240 MOHM SMD
Datasheet :
P0751.683T.pdf
Delivery Services :
P0751.683T
Comments
    P0751.683T Specifications
    Inductance:
    68 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.4 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.4A
    DCResistance(DCR):
    240mOhm Max
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 130°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz