P0751.103T
P0751.103T
Part Number :
P0751.103T
Manufacturer :
Pulse Electronics Power
Description :
FIXED IND 10UH 3.8A 50 MOHM SMD
Datasheet :
P0751.103T.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
P0751.103T
Comments
    P0751.103T Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    P0751NL
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3.8 A
    Current-Saturation(Isat):
    3.8A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    50mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 130°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz