NP04SZB2R2N
NP04SZB2R2N
Part Number :
NP04SZB2R2N
Description :
FIXED IND 2.2UH 2.5A 42 MOHM SMD
Datasheet :
NP04SZB2R2N.pdf
Delivery Services :
NP04SZB2R2N
Comments
    NP04SZB2R2N Specifications
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    2.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.7A
    DCResistance(DCR):
    42mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    60MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz