NP04SZB1R0N
NP04SZB1R0N
Part Number :
NP04SZB1R0N
Description :
FIXED IND 1UH 3.2A 30 MOHM SMD
Datasheet :
NP04SZB1R0N.pdf
Delivery Services :
NP04SZB1R0N
Comments
    NP04SZB1R0N Specifications
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    3.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    4A
    DCResistance(DCR):
    30mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    96MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz