NP04SZB100M
NP04SZB100M
Part Number :
NP04SZB100M
Description :
FIXED IND 10UH 1.2A 130 MOHM SMD
Datasheet :
NP04SZB100M.pdf
Delivery Services :
NP04SZB100M
Comments
    NP04SZB100M Specifications
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.3A
    DCResistance(DCR):
    130mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    15MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz