NP04SB4R7N
NP04SB4R7N
Part Number :
NP04SB4R7N
Description :
FIXED IND 4.7UH 2.3A 50 MOHM SMD
Datasheet :
NP04SB4R7N.pdf
Delivery Services :
NP04SB4R7N
Comments
    NP04SB4R7N Specifications
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    2.3 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.2A
    DCResistance(DCR):
    50mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    30MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz