NP04SB470M
NP04SB470M
Part Number :
NP04SB470M
Description :
FIXED IND 47UH 800MA 320MOHM SMD
Datasheet :
NP04SB470M.pdf
Delivery Services :
NP04SB470M
Comments
    NP04SB470M Specifications
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    800 mA
    Current-Saturation(Isat):
    380mA
    DCResistance(DCR):
    320mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    8MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz