NP04SB220M
NP04SB220M
Part Number :
NP04SB220M
Description :
FIXED IND 22UH 1.2A 150 MOHM SMD
Datasheet :
NP04SB220M.pdf
Delivery Services :
NP04SB220M
Comments
    NP04SB220M Specifications
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    510mA
    DCResistance(DCR):
    150mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    12MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz