NP04SB100M
NP04SB100M
Part Number :
NP04SB100M
Description :
FIXED IND 10UH 1.9A 66 MOHM SMD
Datasheet :
NP04SB100M.pdf
Delivery Services :
NP04SB100M
Comments
    NP04SB100M Specifications
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.9 A
    Current-Saturation(Isat):
    900mA
    DCResistance(DCR):
    66mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    19MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz