NP04SA220M
NP04SA220M
Part Number :
NP04SA220M
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 22UH 1.5A 110 MOHM SMD
Datasheet :
NP04SA220M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
NP04SA220M
Comments
    NP04SA220M Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    N, P Type
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    530mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    110mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    13MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz