MXLPLAD6.5KP70CA
MXLPLAD6.5KP70CA
Part Number :
MXLPLAD6.5KP70CA
Manufacturer :
Microsemi Corporation
Description :
TVS DIODE 70VWM 113VC PLAD
Datasheet :
MXLPLAD6.5KP70CA.pdf
Delivery Services :
MXLPLAD6.5KP70CA
Comments
    MXLPLAD6.5KP70CA Specifications
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    70V
    Voltage-Breakdown(Min):
    77.8V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    113V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    57.5A
    Power-PeakPulse:
    6500W (6.5kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)