MXLPLAD30KP33CA
MXLPLAD30KP33CA
Part Number :
MXLPLAD30KP33CA
Manufacturer :
Microchip Technology
Description :
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
Datasheet :
MXLPLAD30KP33CA.pdf
Delivery Services :
MXLPLAD30KP33CA
Comments
    MXLPLAD30KP33CA Specifications
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    33V
    Voltage-Breakdown(Min):
    36.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    53.3V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    564A
    Power-PeakPulse:
    30000W (30kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)