MXLPLAD18KP51AE3
MXLPLAD18KP51AE3
Part Number :
MXLPLAD18KP51AE3
Description :
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Datasheet :
MXLPLAD18KP51AE3.pdf
Delivery Services :
MXLPLAD18KP51AE3
Comments
    MXLPLAD18KP51AE3 Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard SMD
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    51V
    Voltage-Breakdown(Min):
    56.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    82.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    219A
    Power-PeakPulse:
    18000W (18kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)