MXLPLAD15KP160AE3
MXLPLAD15KP160AE3
Part Number :
MXLPLAD15KP160AE3
Description :
TVS DIODE 160VWM 259VC PLAD
Datasheet :
MXLPLAD15KP160AE3.pdf
Delivery Services :
MXLPLAD15KP160AE3
Comments
    MXLPLAD15KP160AE3 Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard SMD
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    160V
    Voltage-Breakdown(Min):
    178V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    259V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    58A
    Power-PeakPulse:
    15000W (15kW)
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)