MXL5KP58A
MXL5KP58A
Part Number :
MXL5KP58A
Description :
TVS DIODE 58VWM 93.6VC CASE 5A
Datasheet :
MXL5KP58A.pdf
Delivery Services :
MXL5KP58A
Comments
    MXL5KP58A Specifications
    Package/Case:
    DO-204AR, Axial
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    58V
    Voltage-Breakdown(Min):
    64.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    93.6V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    53A
    Power-PeakPulse:
    5000W (5kW)
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)