MWSA0605S-150MT
MWSA0605S-150MT
Part Number :
MWSA0605S-150MT
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description :
FIXED IND 15UH 3.1A 90 MOHM SMD
Datasheet :
MWSA0605S-150MT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
990
Delivery Services :
MWSA0605S-150MT
Comments
    MWSA0605S-150MT Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MWSA-S
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Alloy Powder
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3.1 A
    Current-Saturation(Isat):
    4A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    90mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz